| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Daca un baiat imi trimite petarde prin posta prin prioripost pot cei de la posta sa mi-l deschida?
O fata acum 1 an a comandat ceva si i l-a deschis dar nu stiu prin ce si l-a comandat firma etc

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"petarde prin posta " - mă indoiesc cum că ar fi permise la expediere așa ceva

| AnonimAnonim4321 explică (pentru sierra1):

Eh imi poti da un raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

" | MariusMarius006: un baiat imi trimite petarde prin posta...Eh imi poti da un raspuns"

da: un băiat NU iți trimite petarde prin poștă!

| zilog a răspuns (pentru sierra1):

Sa fie mai atenti cand scriu cate ceva
ca sa nu se inteleaga ca un terorist ii trimite bombe prin posta

| AnonimAnonim4321 explică (pentru zilog):

Nu inteleg nimic

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din Romania in Romania? Nu cred ca ar trebui sau ca le deschide. Dar depinde prin ce trimiti.

| anonimg a răspuns:

Posta, ori care ar fi ea, nu are dreptul sa deschida coletul. Doar in cazul in care are vreun detector de materiale explozibile, atunci il va deschide. Altfel nu are voie sa il deschida si se poate face plangere impotriva ei.

| zilog a răspuns (pentru anonimg):

PE CUVÂNTUL MEU DE ONOARE că de la 14 ani până la 26 ani toate dar absolut toate coletele pe care le primeam eu erau tăiate clar cu cuterul apoi tras un scoci peste taietura si pus un mare timbru din hartie reciclată pe care scria
VERIFICAT ANTITERO!

o ștampilă cu tuș roșu!
Fraier sunt că nu am păstrat una! eu credeam că este ceva noormal și nu îmi puneam nici un fel de întrebări
credeam că așa este normal!
acum când am mai crescut mi-am dat seama că ar fi fost o piesă de colecție un asmenea timbru

| zilog a răspuns:

Anuntai pe cei de la sri anti tero il baga la puscarie si gata ii baga mintile in cap

| Sophieka a răspuns:

Pentru ce sa folosesti petarde?

| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai nu o sa dechida coletul dar sa aiba grija ce scrie pe el.

| HaiduMatteo a răspuns:

Bai depinde ca de exemplu mi.am comandat anul trecut ceva componente pentru pc si cand au venit toate ambalajele deja erau deschise si pe colet scria ca a fost verificat
probabil depinde de agentie, de exemplu eu il comandasem prin fancourier

| AnonimAnonim4321 explică (pentru HaiduMatteo):

Adica agentie comand prin posta