| mirceaelena a întrebat:

Daca urmez cursurile unei facultati si am materii ce le-am facut in cadrul altei facultati pe care ulterior am abandonat-o pot cere echivalarea lor daca au fost promovate?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Da. Se echivalează dacă au același curs la bază, sau măcar 50%. Cei de la secretariat vor verifica asta, tu doar faci cererea de echivalare.

| mirceaelena explică (pentru Frank51):

Multumesc! Da, e in proportie de 70%asemanator, e vorba de chimie anorganica, desen tehnic, programarea calculatoarelor, matematica, engleza

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cere orice, doar ca nu se va lua in considerare cererea ta, va trebui sa sustii examenele la acele materii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți cere, dar șanse mici.