| CriisxDD a întrebat:

Cum este să fii student la Facultatea de Litere? Cum sunt cursurile? Contează ce profil ai terminat la liceu? De ce materii din liceu ai nevoie în cadrul acestei facultăți? Aş vrea cât mai multe detalii.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti toate detaliile pe site ul facultatii la care vrei sa dai ...materii, cursuri, programa.

Nu prea ai nevoie de nimic special din liceu decat daca dai la vreo sectie de limbi straine caz in care trebuie sa stii ceva din limba respectiva

| Printesa10TM a răspuns:

E mai bine sa fi terminat profilul filologie, dar nu neaparat. Ai nevoue foarte mult de limba romana, limbi straine poate si putina istorie( astea sunt stiintele umaniste).