| thizizme a întrebat:

Daca va mai amintiti, prin clasa a VII-a sau a VIII-a (nu mai stiu exact), in manualul de Matematica, la Geometrie, la lectiile despre Trigonometrie erau doua tabele cu valori pentru toate unghiurile. Caut de ~1 ora si nu gasesc asa ceva. Detine cineva astfel de tabele?
Tin sa subliniez: pentru toate unghiurile, nu doar pentru 30, 45 si 60. Astea le-am memorat atunci. Dar sin de 3 grade de exemplu?

Răspuns Câştigător
| emmaangel a răspuns:

Daca te referi la tabele cu valorile de sin si cos, patrate si radicali ti le-am fotografiat eu: http://i35.tinypic.com/kd4v0o.jpg Scuze py fotografie, sper sa intelegi,
XOXO

3 răspunsuri:
| mircea a răspuns:

La ce-ti trebuie tabalele? Daca ai un calculator de buzunar cu functiile trigonomerice, te-ai scos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0. 003