| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Dacă vine un băiat(sau un grup de băieți)și dau cu pumnii în mine,apoi eu îi bat de le sare sângele, cine este găsit vinovat?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu. Trebuia să fugi.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru sadrian46):

Și dacă sunt înconjurat? Oricum fuga e rușinoasă

| sadrian46 a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

E rușinoasă, dar e sănătoasă.
Este și alt aspect. Dta vrei să curgă sânge.
Este o artă marțială Aikido unde concepi altfel lupta.
Caută și educă.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu. In functie de cit de mult sange le sare...

| Sn4k3 a răspuns:

Nu Boyka, atat timp cat nu omori pe nimeni sau nu-i bagi in spital, e ok.

| gabicoo a răspuns:

Măta că te-a făcut!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Și fratitu ăla cu handicap!
Mergi și te culcă trollule!

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru gabicoo):

Îți sugerez să-ți vezi de viitorul tău, parazit jegos ce ești.Și mai vezi cum vorbești de mama și fratele meu, scârbo!

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru gabicoo):

Apropo,am făcut screenshot și le-am trimis la TPU, mersi

| Yurisa a răspuns:

Esti in legitima aparare, daca nu sunt leziuni grave nu ar trebui sa iti faci griji din punctul meu de vedere.
Daca depasesti limitele legitimii aparari vor prezenta circumstante atenuante pentru tine cand si daca ti se va aplica vreo pedeapsa. Acum nah, nu stie nimeni de aici ce s-a intamplat de fapt

| Strepix a răspuns:

Până la un anumit punct se consideră legitimă aparare.
Daca vine unul și îți dă una, iar tu ii dai 3, vezi ca deja e KO si ai ocazia sa te îndepărtezi si l bati in continuare atunci e vina ta.

| Diegoxyz a răspuns:

Nimeni, cred ca esti in legitima aparare dar nu sunt sigur, oricum da- le liniștit laughing

| cfrtobias a răspuns (pentru Diegoxyz):

Eu cred ca de ii da la 1 sau 2 si is mai multi aia fug poate laughing