| FazekasErvin a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de Psihologie, cum as putea sa imi imbogatesc cunostintele ce imi recomandati Cum as putea mai bine sa ma predatesc mai bine pentru admitere? Ce as putea invata sau citi ce m-ar ajuta?

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde unde vrei sa dai. La noi la FPSE e admitere cu 300 de grile din cartea de clasa a 10a. Dar trebuie sa o stii destul de bine si sa fii cu nervii tari la admitere. Concurenta e destul de mare, iar ultima medie la buget a fost 9.17 in 2016, iar la taxa sub 8. Dar daca stii cartea bine n-ai stres.
Daca ai nevoie de alte detalii, avem si un grup de admitere la FPSE bucurestei pe Facebook in care se vorbeste despre asta, despre grile, etc. Daca vrei sa te adaug da-mi mesaj privat si ma poti contacta pentru orice intrebare. Succes cu invatatu'

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Manualul de clasa a 10-a si,, Fundamentele psihologiei" - Mielu Zlate(cartea cu coperata in rosu si negru).
Spor la invatat! Pregateste-te pentru o concurenta pe locuri la care nu te-ai astepta! E de tras mult si bine daca vrei sa intri, atat pe locurile la buget, cat si pe cele cu taxa.