| Srh_Melissa_2001 a întrebat:

Daca vreau sa devin fotograf, si urmeaza sa merg la liceu, pe ce sa ma dau?(stiinte sociale sau ceva?)

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Te poti duce la un Liceu de arte, iar apoi sa dai la Facultatea de Arte, cu profilu de Fotografie.Dar eu iti spun sa te mai gandesti, in timpul liceului iti poti schimba optiunile, trebuie sa fii sigura pe ce mergi.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie sa faci un profil sau o facultate pentru a deveni fotograf. Un curs e suficient.
Du-te pe un profil care sa-ti asigure un job in caz de te razgandesti. In niciun caz la arte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i usor sa devii fotograf si unul bun mai ales, aparatura care te costa peste 50.000 ron, am dat cu un prieten pe un dslr cu 2-3 obiective foarte bune, 25.000 ron, camere de filmat 4k si full hd, + lumini, umbrele, accesorii si toate celelalte obiecte care iti vor trebui; fii foarte atenta!

| MafteiVictor a răspuns:

Eu sunt la un liceu de arte ( profil arhitectura ), am o colega care voia sa mearga pe Fotografie. si-a luat aparat profesional, a inceput sa faca sedinte foto. insa acum, in cl a 12-a si-a schimbat opinia in legatura cu ce vrea sa faca in viitor. Si-a dat seama ca fotografia nu poate fi nimic mai mult decat un hobby. Spun sa ai grija ce alegi, sa nu cumva sa te razgandesti si tu mai tarziu si sa iti para rau.

| nicoleta0423 a răspuns:

Liceul de arte.