| Dennibutterfly a întrebat:

Daca vreau sa devin un psiholog, e bun profilul stiinte sociale la liceu?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu are legatura asa mare profilul. Dar oricum te pregateste ceva mai bine pentru o eventuala admitere la psihologie insa sunt sanse mari sa-ti schimbi optiunea la un moment dat deci nu-ti alege un profil doar datorita unui anumit job.

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Da, e bun

| Viitorulapropiat a răspuns:

Daca e bun? E profilul recomandat. Psiholoaga mea tot pe acest profil a mers.

| Noreasontosimle a răspuns:

Mai mult ar avea filologia. Dar nu e important profilul de liceu Pt aceasta meserie. Eu am făcut mate-info, acum sunt la facultatea de Asistenta Socială și întotdeauna mi-a placut psihologia.

| Adry05 a răspuns (pentru Noreasontosimle):

Ba nu, e mai bun stiinte sociale pentru psihologie. Se pune mai mult accent pe acele stiinte intrucat nu doar ca e o ora in plus fata de filologie dar mai dai si teza la ele.

| VSC10 a răspuns:

Daca este un liceu bun, cu profesori care sa se ocupe de tine, da. In schimb la mine in oras exista doar o clasa de acest profil si este foarte slab.