| Gatsby a întrebat:

Daca vreau sa invat cate 10 cuvinte pe zi, in engleza, cum e mai bine sa le invat- din engleza sau din romana#

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu am invatat din romana in engleza, asta si pentru ca de exemplu cuvantul heart degeaba il sti daca nu sti ce inseamna in limba ta natala bine poti afla din filme dar nu mereu, y love eu my heart stai si te gandesti, recomand cursul eurocor de invatare a limbi engleza si cursul english today in romana ambele gratis

6 răspunsuri:
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Din romana (eu asa am invatat).

| Gatsby explică:

Mersi tuturor!

| maddoximilian a răspuns:

Din romana in engleza

| edward14 a răspuns:

E bine cum vrei tu, dacă le reții mai bine din română în engleză e super. Eu așa facwinking

| Pencea_Maria_1998 a răspuns:

Asta depinde de la persoana la persoana, dar eu invat din engleza in romana.

| Andre_Andreea_1999 a răspuns:

Eu zic că din engleză, pentru că altfel le tocești și s-ar putea să le uiți.