| PentruCaAutomobile a întrebat:

Daca vreau sa invat programare, adica sa lucrez ca informatician (C++, Java, etc.) la ce facultate trebuie sa dau? (preferabil din Cluj Napoca). Dati mai multe detalii, va rog, sunt cam "pe langa".

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu chiar, informatica e exclusiv pentru programare, la AC mai faci si alte lucruri pe langa programare, printre care si partea hardware

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua variante mari si late.

O facultate de informatica

Sau Automatica si Calculatoare la politehnica

| PentruCaAutomobile explică (pentru suntserios):

Facultatea de informatica e pentru programare si cea de automatica si calculatoare e pentru partea hardware, nu?

| PentruCaAutomobile explică (pentru suntserios):

Ok, mersi mult happy

| suntserios a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Nu chiar, informatica e exclusiv pentru programare, la AC mai faci si alte lucruri pe langa programare, printre care si partea hardware

| sickoffallthings a răspuns:

Ingineria calculatoarelor, informatica, informatica aplicata, tehnologia informatiei, ingineria sistemelor multimedia (programare telefoane etc).

| KALASHER a răspuns:

Politehnica,cibernetica...Asta vreau sa fac si eu....bafta happy