| BadPikaPika a întrebat:

Daca vreau sa ma fac chirurg, ce materii trebuie sa stiu? Doar chimia si biologia?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poftim?! laughing Ca sa fii chirurg trebuie sa mergi la medicina si da admiterea acolo se da din biologie si chimie.

2 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este exact in functie de varsta pe care o ai. Daca nu esti la liceu iti recomand sa incerci sa intelegi toate materiile, pentru ca sunt examene si ai nevoie de ele, plus ca media generala conteaza foarte mult in anumite situatii, pe langa faptul ca trebuie sa incerci sa te descurci la majoritatea materiilor, chiar daca vor exista unele la care esti mai putin bun. Pentru medicina da, trebuie biologie si chimie, pe langa multe altele. Repet, daca nu esti la liceu nu iti face planuri de acum cu privire la facultate, ar trebui sa ai cel mult in vedere la ce profil mergi, uman sau real, nimic mai mult.
https://www.regielive.ro/admitere/vrei-sa-devii-medic.html

| CautFilmHorror a răspuns:

Tăt