| StanAB a întrebat:

Eu vreau sa devin chirurg, trec clasa a 8 a in toamna si vreau sa va intreb ceva.
Credeti ca ma voi descurca la Stiintele Naturii, avand in vedere ca imi place biologia foarte mult si chimia? Cu fizica ma descurc iar matematicii cred ca i-as face fata daca as face exercitii si pe langa teme si cele din clasa.

Vreau si cateva pareri despre acest profil si vreau sa stiu cat de greu este. FUNDA :*!

Răspuns Câştigător
| lostcontrol12 a răspuns:

Buna, eu am terminat acest profil Stiinte ale naturii. daca spui ca iti place biologia si chimia e super, plus ca te va ajuta la facultate. Nu e cel mai greu profil, dar e destul de complicat pentru ca faci de toate. faci si mate, si romana si bio, chimie, fizica..la noi in tara asta nu sunt atat de bine strcturate scolile incat sa ne axam decat pe ce vrem sa facem mai departe. facem multe materii si degeaba. oricum, iti doresc succes si sa te bucuri de acesti ani, s-ar putea sa vrei sa ii aduci cumva inapoi dar nu vei mai putea.

2 răspunsuri:
| teddybear14 a răspuns:

Si eu la toamna trec clasa a 8-a si imi doresc sa ma fac chirurg, este o idee foarte buna.din cate stiu la liceu nu este foarte greu, daca reusesti la bac si la admitere apoi la facultate ai de invatat mult foarte mult. felicitari pentru alegerea facuta!

| mumapadurii a răspuns:

Daca iti plac biologia si chimia, cu siguranta te vei descurca, iar profilul de stiinte ale naturii este cel mai potrivit daca vrei sa devii chirurg, iar daca te vei razgandi cu siguranta iti va deschide multe usi...asta e parerea mea, mult succes!