| Anonymous989 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac stomatolog la ce liceu ar trebui sa dau? Sunt din Radauti si toti imi zic sa ma duc la industrial, toata lumea Zic ca la hurmuzachi stai toata ziua cu nasul in carte, nu e bun, e militarie, de astea. In clasa a 5-a si a 6-a am avut media generala 10 si intra sapte 9.97. Acum is in clasa a 8-a. La industrial merg toti prietenii mei si ei invata tot foarte bine, au 9 si 10. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| VIP3r a răspuns:

Asta trebuie sa fie decizia ta, nu te lasa influentata de ceilalti, e greu sa practici o meserie care in fond sa nu iti placa...
Am o verisoara care vrea sa practice medicina, momentan e la liceu, profilul parca e de biochimie daca nu ma insel.
Daca te hotarasti sa dai la stomatologie iti recomand un profil in care sa faci multa biologie, la facultate vei da admitere iar media de intrare va fi destul de mare...
Acum na, cum crezi, in liceu am fost la pe profil de matematica-informatica, am colegi care au dat la medicina mai departe si au intrat, totul depinde de tine...
Spor!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu prea are importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la examenul de admitere. Te ajuta putin un liceu cu profil de biologie-chimie.