| Popescu_Larisa_2001 a întrebat:

vreau sa stiu de la cei care sunt la mate-info, Hurmuzachi(radauti) parerile voastre si tot ce se tine de profil...va roog, cer seriozitate!(inca nu m-am decis la ce liceu sa merg)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la mate-info intensiv informatică şi îți zic sincer că e genial.
Anul trecut, în clasa a 9-a mă plângeam rareori că e mult de învățat şi multe pretenții, dar merită. Şi o să fi convinsă de asta când vei termina, când o să ai multe oportunități în viață.

Apoi, colegii.
Dacă în generală aveai câțiva deştepți şi mulți idioți, pregăteşte-te să ai multă concurență, fiindcă aproape toți elevii sunt buni, dar dacă-ți place competiția, e ok. laughing
E genial şi dacă te înțelegi bine cu băieții, fiindcă la profilul matematică-informatică sunt o grămadă. La fel în cazul meu, suntem 4 fete şi vreo 22 de băieți. Dar în cazul meu, poate şi-n celelate, fetele au oarecum prorietate. La noi băieții fac totlaughing de la ştersul tablei la înlocuirea scaunului tău stricat. Şi dacă se ia cineva de noi, ei sunt primii care simt nevoia să intervină. laughing

Apoi sunt grămada de ore de informatică, în care faci probleme peste probleme şi deja în clasa a10-a faci grile pentru bac. Dacă-ți place, te-ai scos.

Totodată, pretențiile şi aşteptările mari de la profesori.
Până şi la geografie sau istorie se aşteaptă să fi olimpic şi te tratează ca şi cum ai fi un roboțel.
"Sunteți mate-info, trebuie să ştiți tot" argh.

Părerea mea e că dacă crezi că în generală stăpâneşti matematica doar "binişor", gândeşte-te de două ori, fiindcă matematica la profilu' ăsta e m1 şi necesită multă atenție şi muncă.

Încă o dată, repet, e cel mai genial profil.
O să fi boboc şi o să vină ceilalți la tine şi o să te întrebe ce profil eşti.
"mate-info"
-oh doamne, tocmai ți-ai stricat viața.
Ce dor mi-e rolling on the floor