| cosmincomi123 a întrebat:

Dati-mi o poveste de crima cu ore si toate detalile pentru la jocu de rol de la civica! Sunt PROCUROR! FUNDA FUNDA! REPEDE!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Foarte tare ora voastra de civica, te invidiez. Uite la ce m-am gandit.
Ora 22 30 Marti 22 03 2015
Constantinescu Anda tocmai isi parca masina in fata unui bloc luxos. Un barbat mascat ii ia geanta.Ea fuge dupa el.(Stiu, cine ar face asa ceva dar...)
Ajunge pe o strada laturalnica unde este inconjurata de ajutoarele tipului asta si este injunghiata.Moare intrucat a pierdut prea mult sange. (Nu va ganditi la prostii mai este civica nu altceva)
Familia este indoliata.Sora acesteia, Ioana, vine in oras pentru inmormantare.
Avionul ei ajunge din Londra in Romania la ora Londrei 18 00 (inseamna parca 20 la noi) Miercuri, la o zi dupa incident.
Este luata de un taxi chemat de tatal acesteia, un om de afaceri oarecum mare dar care nu a avut timp sa trimita pe cineva s-o ia datorita pregatirilor de inmormantare ale surorii sale.
Limuzina este deturnata de niste teribilisti.Acestia impusca soferul si o spanzura pe Ioana de un pom. Lasa un mesaj infipt in trupul acesteia, tu decizi ce scrie pe el.
Procurorul trebuie sa-si dea seama motivele de la care s-a ajuns la asta si sa isi dea seama cine este vinovat.
Sper ca ti-a placut.Iti doresc o seara placuta in continuare! Dialogul il gasesti tu.Ai cerut doar povestea.
Restul tine de tine.
Distractie placuta la civica!