| ClaucSsS a întrebat:

Dati-mi si mie cateva exemple de activitati economice repede va rog.

2 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Operatii cu bunuri si servicii, care privesc productia, schimbul si consumul sau operatii financiare, care privesc modificarea volumului activelor sau pasivelor.

Deci vanzare, cumparare, arvuna, avans, acont, concesiune, etc.

| bebe123456789 a răspuns:

Pai...De ce nu citesti intr-o carte de Educatie Tehnologica?
Pai sunt tongueroducerea, Schimbul, Vanzarea, Cumpararea, Concesiunea...mai multe aflii din Manualul de Thenologica!