| MishuCuc a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de picturi.sunt un pictor bun, dar am ramas in pana de idei

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Pai tu ce pictezi? natura? portret?
mergi pe strada si lasa-ti imaginatia sa curga... priveste adanc acolo unde te astepti cel mai putin si incearca sa gasesti frumosul in banal! sau de ce nu incearca lucruri noi: estetica uratului spre exemplu. cauta inspiratia in tine. pentru ca daca iti dau eu idei atunci pierzi ineditul si originalul si este doar un desen... nu mai este o pictura.
iti spun toate astea pentru ca eu ma ocup cu grafica.
PS: unde pot sa vad si eu ceva lucrari?

2 răspunsuri:
| paulica2003 a răspuns:

Ai putea face un desen cu vreme rea/buna in accelasi timp big grin

| katalinapoofiQpoof a răspuns:

Pai nu stiu eu tot sunt pictorita buna...eu desenez emo...imi place mult dar nu stiu ce iti place tie