| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi un site unde pot gasi notiuni de baza in Matematica. Nu mai stiu ce sa fac dau examenul national anul acesta iar eu nu am mai invatat la Mate din clasa a 6-a, si am cam uitat ceea ce am invatat in a 5-a, chestia e ca eu pot invata dar in ultimi ani am fost cam lenes, la mine in sat exista un singur meditator, la meditatii nu cred ca mai pot merge pentru ca au inceput inca din decembrie iar acum cred ca e prea tarziu, deci vreau un site unde gasesc notiuni de baza in matematica. Cel mai bun raspuns funda.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește și ce am scris eu pe aici :

http://www.tpu.ro/......-p-s-sunt/
și
http://www.TPU.ro/......au-fundoi/

Poate astea te vor ajuta, cu ceva.

Sunt diverse Enciclopedii de Matematică, și dicționare de Matematică unde poți să mai găsești explicații utile, ca să înțelegi despre ce este vorba.
Tot din manuale de matematică trebuie să înveți.
Eventual la BCS, sau la altă bibliotecă poți să te uiți pe cursuri de matematică de gimnaziu de pe vremea lui Ceaușescu, care manuale poate erau mai bine scrise, decât cele de azi.

Meditațiile de matematică știam că sunt pe bani.

| MariusF23 a răspuns:

Daca vrei, iti dau eu o carte ce are toate notiunile din 5-8 la matematica. Eu nu mai am nevoie de ea din moment ce am dat acest examen anul trecut. Cartea are si modele de subiecte ce pot fi rezolvate. Daca vrei imi dai mesaj privat happy

| Chans a răspuns:

Didactic.ro [E cel mai bun]