| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda.
Acu sa fim seriosi ce inseamna abrevierile :
Al si Dvs si dvs si M. S si N. B si nr.crt si P. S si P. S. S i S.R.L?
Mereu le-am vazut in filme da nu stiu ce inseamna straight face HELP[[[[[[[[

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

Nu stiu... probabil ca e post subscription...

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

NB poate insemna Nota bene, adica Tine minte, Inregistreaza.

| wintage a răspuns:

Al poate proveni de la Alexandru sau in Chimie de la Aluminiu (nu cred ca ai vazut asa ceva in filme)
Dvs - dumneavoastra
Ms - Miss
Nr. crt. - numar curent (se foloseste pentru un tabel)
P.S. - Post scriptum - apropo
SRL - Societate cu raspundere limitata

Răspuns utilizator avertizat
| wintage a răspuns (pentru TrollingFace):

Nu stiu... probabil ca e post subscription...

| ZoeyMe a răspuns:

Auzi cu ce scuza vine si asta ca sa-si faca tema la romana si sa nu-i fie raportata intrebarealaughing Cum le-ai vazut in filme? Daca le scrie la subtitrare inseamna ca le si pronunta.Si oricum, unele sunt din Romania deci de ce ar aparea in filme?

Răspuns utilizator avertizat
| MonsterEnergy a răspuns:

P.S = Post Scriptum
P.S.S = Post Subscript(um)
Altceva nu mai stiu big grin

| Korrawi a răspuns:

SRL societate cu raspundere limitata (in engleza e LTD, limited) NB e noapte buna probabil, si M.S, poate MS? mersi? in engleza MS inseamna miss, domnisoara. PS si PSS vad ca au raspuns ce de dinainte happy.