| Dia230 a întrebat:

(DAU FUNDA!)Buna am de facut o compunere cu titlul (Generatia Nova) in care NASA a trimis cativa oameni pe planeta marte sa o colonizeze (cei care s-au dus au primit masini case si tot ce e necesar)COMPUNEREA trebuie sa fie NARATIVA iar eu pers principal.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Că s-au dus oameni, hai, mai treacă - meargă, dar casele şi maşinile şi tot ce e necesar, de unde? I-a aşteptat cineva acolo cu ele şi li s-a spus: - Poftiţi!
Cine sînt acei profesori care vă dau astfel de teme şi vă bagă în cap asemenea tîmpenii?

| zurick a răspuns:

Nu pot sa-ti fac tema, citeste regulamentul TPU! Daca vrei idei te pot ajuta, dar nu sa-ti fac tema...