| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda:cate ore se fac de matematica la liceu la stiintele naturii, dar la mate-info?

Răspuns Câştigător
| SnYcK3rS a răspuns:

La stiinte ale naturi ai 2 optiuni:
-mate fizica-4 ore de mate, 4 ore de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie
-biologie chimie-4 ore de mate, 4 ore de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie

La ambele profiluri nr orelor de chimie va creste.Vei da teza la:
-romana
-mate
-2 materii la alegere dintre biologie/chimie/fizica

La mate-info e diferit.Vei avea 4 ore de mate, 4 de informatica, 2 de fizica, 2 de biologie, 2 de chimie
Vei da teza la:
-romana
-mate
-informatica
-1 materie la alegere dintre biologie/chimie/fizica

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Depinde cate ore alegeti la optionale noi faceam 4 happy

| Chris a răspuns:

La ambele profile se fac 4 ore de matematica ( fara optionale ), doar ca cei de la mate-info fac m1, iar cei de la stiintele naturii fac m2. E diferenta de "greutate", la mate-info e mai complex si aprofundezi mai mult. Bafta, orice ai alege!
ps: la profilul mate-info simplu, din clasa a XI-a, se fac 5 ore de matematica pe saptamana.

| Shopiaalin a răspuns:

La mate info se fac 4 ore de mate, eu fac 5 ca am si obtional mate (sunt in a9a adica acum termin a9a)
si stiintele naturii fac 4

| Castorul a răspuns:

La stiintele naturii stiu sigur ca se fac 4 ore pe saptamana de matewinking
La mate-info nu sunt sigur, cred ca 5 da NU bag mana in foc happy

| RayWilliamJohnson_1981 a răspuns:

Eu sunt in clasa 11-a la mate-info. In clasa 9-a aveam 4 ore de mate pe saptamana, la fel si in a 10-a. Acuma in a 11-a am 5 ore pe saptamana, una fiind 'optionala', dar totusi obligatorie. In a 12-a nu stiu, o sa vad happy