| georgicadesteptu1000 a întrebat:

[DAU FUNDA + URGENT!]: Am fost notificat ca imi trebuie un examen de fizica pentru o universitate la olandezi si as vrea sa dau A-Levels pe fizica. Stie cineva cum ma inscriu? A mai dat careva vreun examen din asta Cambridge GCSE/GCE (gen A sau AS Levels)? Sunt centre de examinare in Romania? Multumesc frumos si o zi de basm.

Georgica

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Pe vremea cand am studiat in Olanda exista testul 21+, cei care au implinit 21 ani pot fi admisi fara nicio diploma daca dau examen de admitere. Examenul il organiza facultatea olandeza. Bine, eu am intrat pe baza de diploma, dar stiu ca asa ceva exista.