| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita! Dintre profilele stiinte sociale si filologie care este mai indicat pentru facultatea de drept ( si eventual la ce licee )? Numai din astea 2 nu imi spuneti mate-info sau altceva. Multumesc.

1 răspuns:
| hcr a răspuns:

Filologie, dar ai nevoie si de un liceu in care sa se predea bine economia si romana. La E. Lovinescu o sa fie okwinking ( e al 2-lea pe partea de filo si o sa poti alege si cursurile: matematici pentru afaceri, etica in afaceri... ).