| DokOcOOkiE a întrebat:

. Dau si-o fundahee hee. Intrebari pentru cei ce-au citit Blindatele mortii de Sven Hassel.
Cine-i Legionarul? Care-i numele lui real?
Intre cine era razboiul? Germania vs Rusia?
Hitler vs Stalin
Cine-i nazistul rosu frate cu nazistul negru?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Sunt mai multe carti scrise de sven hassel, blindatele mortii fiind una dintre ele.mai sunt-gestapo,Monte Cassino,Drum sangeros catre moarte,Lichidatie Parisul,Executarea şi Inchisoarea OGPU,Batalion de marş,Imperiul iadului, General SS, Moarte şi viscol.am si uitat care mai sunt, le-am citit de mult timp.actiunea are loc in timpul al celui de doilea razboi mondial. legionarul-a fost in legiunea straina, si era castrat; micutul, care avea 2 metri si o forta mare,porta-purta un joben galben.ei erau niste condamnati,trimisi pe front, era un batalion disciplinar. legionarul-alfred kalb; micutul-Wolfgang Creutzfeld; porta hotul-Joseph Porta; batrinul-Willie Beier, sergentul lor; barcelona-Barcelona Blom nazist convins.bafta.mie mi-au placut!

1 răspuns:
| thealchemist a răspuns:

Astea nu sunt intrebari pentru tine, daca nu stii ce a fost WWII mai bine incearca 'operele" lui Sandra Brown si filmele de la Bollywood.