| anonim_4396 a întrebat:

De ce beau unii alcool la petreceri? rolling on the floor)

Răspuns Câştigător
| hardybyt a răspuns:

Pentru ca cei care beau in general alcool acasa sunt intampinati la o petrecere cu formula :"Simte-te ca acasa!"

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Unii sau toti?
pentru a nu fi considerati ratati, pentru a avea chef de petrecere sau din pura placere ca mine laughing

| Evolution a răspuns:

Ca să întrebe proştii raised eyebrows ce întrebare lol...

| faramatania a răspuns:

Cred că mai mult de fițe, și ca să epateze, la tineri mă refer, la adulți însă se uzează, e ceva firesc și ține de reușita petrecerii.Pentru aceștia din urmă o petrecere fără drink-uială ar fi de-a dreptul anostă. Oricum, dacă ar fi dozată și cu măsură ar putea fi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le este frică de întuneric şi de aceea beau alcool, se fac muci, iar apoi pleacă dimineaţa, pe lumină, acasă.

| LilGh0st a răspuns:

Nu e de ras. Si eu beau alcool, dar sincer nu stiu sa-ti zic un motiv bun pentru asta.

| MariiMelon a răspuns:

Pentru ca ei cred ca par mai interesanti si ca sa nu fie mai ''diferitii''.

| Nu a răspuns (pentru MariiMelon):

Ai 14 ani, ce naiba raspunzi la o asemenea intrebare cand habarn-ai nimic legat de subiect?
@ Intrebare: De ce se bea? Tu de ce bei suc, apa si mai stiu eu ce?
Daca bei niste bauturi alcoolice nu inseamna ca te faci praf si nu mai stii de tine, ai si tu 14 ani draga intrebatoare?