| alwayswithyou a întrebat:

De ce este bine sa depozitam fructe si legume fara leziuni si la temperaturi de 1-2 grade Celsius?

Răspuns Câştigător
| ghitza a răspuns:

Daca au leziuni incep sa se strice mult mai repede. La temperatura de 1-2 grade este cel mai bine pentru ca sa nu inghete si sa le poti tine pe o perioada mai indelungata.

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Chiar și sub 0 e bine că se conservă mai bine decât carnea

| mrich a răspuns:

Fara leziuni e simplu ca de acolo incep sa se strice si la temp asta e cel mai indicat sa tii fructele pentru o perioada mai indelungata