| adrian350 a întrebat:

De ce in tarile slab dezvoltate, natalitatea e ridicata? ( de ex. India )

Răspuns Câştigător
| 220V a răspuns:

Din cauza educatiei

6 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Pentru ca foarte multi n-au bani de metode de contraceptie, dar nici de avort.

| Giinger a răspuns:

Poate ca se interzice avortul sau e prea scumpthinking

| uN23 a răspuns:

1. Nu există metode de contracepție.hee hee
2. Cei de acolo nu prea știu să mai facă și altceva.

| Stefan89 a răspuns:

Ohooo tu crezi ca India e tara slab dezvoltata? Ar trebui sa te mai informezi,ce vezi tu,triburi nomade care se hranesc cu sobolani si alte prostii sunt familii proscrise din cauza meseriilor si statutului social pe care il au.Dar tara in sine este foarte bogata,numai ca la ei discriminarea este foarte mare si divide populatia in functie de slujbele pe care le au.Dar ca sa incerc sa-ti raspund la problema cu natalitatea, un motiv ar fi ca populatia unei tari mai instarite este mai preocupata de cariera profesionala decat de viata personala si de aceea interesul de a avea un copil dispare, fiind considerat o piedica in fata carierei!

| valentinemernic a răspuns:

Forta de munca

| tazmi a răspuns:

Sau nu stiu sa stropeasca prietena pe burta