| Paeki a întrebat:

Care sunt țările dezvoltate și țările mai puțin dezvoltate din UE? Mulțumesc

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tarile cele mai dezvoltate din UE sunt tarile fondatoare, urmate de restul tarilor Shengen, iar la ultimele locuri sunt acele tari membre care fac parte din UE, dar nu sunt inca membrii Shengen.

| 1Q a răspuns:

In vest tar dezvolatate gen Italia,Spamia, Anglia, Germani, si in est tari nedezvolatate gen Bulgaria, Romania, Polonia, Slovacia, Serbiaet etc
asta in termeni simplificati

| Reghqen a răspuns:

Italia, Germania, Franța, Spania, Rusia(cred), Anglia, în general merge destul de bine deocamdată, iar în Ucraina, Polonia, Bulgaria, Macedonia, Armenia, Slovenia, Serbia e destulă criză laughing

| Silwian a răspuns:

Romania si Bulgaria! Cele mai slabe tari din UE!

| ioan452 a răspuns:

Țările slab dezvoltate sunt România, Republica Moldova, Bulgaria. Cele mai dezvoltate sunt țările de sus : Norvegia, Finlanda, Suedia, Danemarca apoi restul Germania, Anglia, Spania etc.

| Bula a răspuns (pentru ioan452):

Republica Moldova de cand face parte din UE?

| Paeki explică:

Mulțumesc mult!