| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

De ce indiencele trebuie sa fie mereu impodobite cu sariuri stralucitoare, cu coliere din aur cu o gramada de inele si bratari colorate? Si de ce isi pun unele pe cap partea aia din sari?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Pentru a afla cateva lucruri interesante despre bijuteriile indiencelor iti recomand sa citesti articolul acesta : http://www.viajoa.ro/incursiuni/bijuteriile-in-india

2 răspunsuri:
| JustMe5930 a răspuns:

Asa considera ele ca e frumos, sa ai foarte, foarte multe bijuteri pe tine, sa iesi in evidenta(desi acolo nu mai e cazul, din moment ce toate se imbraca asa). Isi pun chestia aia in cap doar femeile casatorite. E un fel de basma de la noi.

| Andreea97_9961 a răspuns:

Pentru ca asa e moda acolo si traditsia