| Kary_5797 a întrebat:

De ce internetul este cel mai bun mijloc de informare?

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pentru ca omenirei ii e sila sa stea cu 5 carti groase in fata gandidu-se ca trebuie citite...

| MadnessCaffe a răspuns:

De ce pomii fructiferi au fructe?

| Delicate a răspuns:

Internetul reprezinta astazi cel mai important mijloc de comunicare pe care l-a cunoscut omenirea. In cativa ani a nu fi conectat va reprezenta acelasi lucru cu a sta intr-o tara in care persoana respectiva nu cunoste cel mai elementar mod de comunicare, limba tarii. Astfel, putem spune ca in scurt timp, accesul la Internet, va fi obligatoriu pentru oricine doreste sa aiba contact cu societatea in care traieste. Cu cat mai repede cu atat mai bine.
Internetul reprezinta si cel mai bun mijloc de informare, deoarece poti gasi repede raspunsurile la intrebarile tale, in orice caz, mai repede ca la biblioteca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este cel mai rapid mod de comunicare, in primul rand. Are miliarde de utilizatori, conectati non-stop. Intr-un sat insa, ramane "gura lumii" cel mai rapid mijloc de informare si asta din cauza ca cei mai multi stau pe la porti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e. E cel mai rapid, e o diferenta. E bun pentru papagali, ca, prin datele culese de pe cine stie ce site-uri obscure, se cred in stare sa sustina prin argumente absolut orice bazaconie si aberatie.