| Mara6392 a întrebat:

De ce nu am voie să scriu cu stiloul dacă am cerneală albastră la simulare sau la bac? Astăzi, doamnele supraveghetoare, nu au vrut să mă lase să îmi scriu simularea pentru că am avut pilot și după ce mi-am luat stiloul au spus ca nici cu ăla nu e voie. Eu prefer pilot pentru că cu el scriu cel mai frumos.

6 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Pentru ca se considera semn distrinctiv. Chiar daca e cerneala albastra se vede de la o posta cand ceva e scris cu stiloul.

| Mara6392 explică (pentru mODIN):

Atunci nu ar trebui să scrie în regulament că trebuie să scriem numa cu pixul? Nouă ni s-a citit din regulament și scria că trebuie să folosim numai cerneală sau pastă de culoare albastră. Prin asta înțeleg ca pot scrie cu orice atâta timp cât are cerneală/pastă albastră.

| adryang78 a răspuns:

Scrii cu ce ți se permite, nu cu ce vrei tu. Sunt niște reguli, dacă nu ții cont de ele te trezești cu lucrarea anulată.

| Mara6392 explică (pentru adryang78):

Ni s-a citit regulamentul și nicăieri nu a zis cu ce să scriem. Zicea să fie doar cu cerneală/pastă albastra.

| adryang78 a răspuns (pentru Mara6392):

Înseamnă că au făcut exces de zel, probabil.

| AnaBiancaM2225 a răspuns:

In regulament nu scrie că nu ai voie cu stilou, doar că trebuie să fie cu pasta albastra. Și eu am scris cu stiloul și a fost intregula la mine, deci e o exagerare asta cu stiloul.