| Noelsafta a întrebat:

am sustinut astazi examenul de evaluare nationala la limba romana si,din pacate,cateva randuri pe care le-am scris cu stiloul par a fi scrise cu alt instrument de scris. Eu am dat declaratie impreuna cu una dintre doamnele supraveghetoare ca am scris cu acelasi stilou, dar inca nu sunt linistit deoarece nu cred ca am explicat indeajuns de bine pe declaratie acest fapt. In plus, fara sa gandesc, am ingrosat putin acele randuri. Oare o sa imi anuleze lucrarea? Asta ar fi cel mai rau lucru posibil pentru ca eu am stiut extrem de bine(iau peste 9 si ceva) si cred ca daca ti-o anuleaza nu mai poti intra la liceu. Va rog frumos ajutati-ma si sper sa nu cumva sa mi-o anuleze si sa considere, chiar daca am scris declaratie, ca este un semn dinstinctiv.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Acum depinde de persoana care o corectează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult de cine o corectează. Dacă e un om cu capul pe umeri nu o sa o anuleze din atât.

| Noelsafta explică (pentru anonim_4396):

Sper sa nu imi anuleze lucrarea, nu pot sa cred ca un om poate fi atat de rau incat sa distruga viitorul unui naiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai auzit de corectori care au anulat lucrari pe baza faptului astuia, desi mi se pare stupid. Sa speram ca ai sa nimeresti niste profi intregi la cap. Tu stai linistit si acum concentreaza-te pe mate. Ce a fost, a fost. Ia si roaga-te acum sa fie bine totul

| Noelsafta explică (pentru anonim_4396):

Ok,profesoara mea de romana mi-a spus ca nu o sa imi fie anulata, dar tot nu sunt foarte linistit. Acum ca au aparut baremele, am calculat si iau intre 9 50 si 9 90