| NICKSOOO a întrebat:

De ce nu pot sa trimit mail-uri in anumite colturi ale tarii; pur si simplu imi trimit un mail inapoi, in care mi se spune ca mail-ul nu a putut fi trimis, mail care contine si niste numere, cifre( simboluri) ciudate!? Voua vi s-a intamplat asa ceva?

5 răspunsuri:
| buldome a răspuns:

Probabil nu sunt bune adresele de e-mail ca care leai trimis mail, sau nu ai scris ceva bine la sectiunea "To:"

| NICKSOOO explică (pentru buldome):

Nu, adresa este buna; merge sa o adaug in lista de messenger, doar ca primesc eroare cand vreau sa trimit e-mail.

| buldome a răspuns (pentru NICKSOOO):

Cand trimiti e-mail pe langa adresa de mail de exemplu: nume mai trebuie sa pui un @yahoo.com sau @ yahoo.ro... sunt mai multe tipuri de adrese de yahoo, cand trimiti mail trebuie sa pui si extensia @yahoo... fata de id de pe mess

| NICKSOOO explică (pentru buldome):

Asta stiu

| buldome a răspuns:

Incearca sa trimiti din alt comp poate e ceva cu compul tau, daca nici din alt comp nu merge ar putea fi probleme cu mail serveru, ar trebui sa arate cam asa:
Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (SSL enabled, port 465)
Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (SSL enabled, port 995)