| victor333 a întrebat:

De ce nu se invata in scoala manevra Heimlich?---ce alte lucruri care in acest moment nu se predau a ti vrea sa fie introduse?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu se invata pentru ca lipseste logistica necesara finantarii unor cursuri de prim ajutor. Sunt foarte multe lcururi ce nu se predau azi. Eu as pune mai mult accentul pe arte sincer dar si pe chestii practice. Colocvii si seminarii, le-as introduce inca din liceu pentru a diversifica si a scapa de acea monotonie apasatoare.

| CAMIOANIEEE a răspuns:

Este buna in caz ca un copil se ineaca cu mancare, si altul sa il ajute(daca mai sunt colegi din astia care sa ajutepig

| marcous a răspuns:

O materie de planificare a bugetului personal. Majoritatea romanilor sunt pamant la capitolul asta.
Nu putini au BMW si stau cu chirie, nu putini au ultimul model de IPhone dar n-au bani de abonament s.a.m.d