| alexb0y1998 a întrebat:

De ce Paraschiv si Achim nu mai sunt practic deloc mentionati in volumul 2 din Morometii iar despre moartea lui Nila doar juamte de pagina mi s-a parut destul de urat.Totusi au fost niste personaje in primul volum si membrii ai familiei principale, as fi vrut o revenire a lor totusi... oare ce s-a intamplat cu ei?

Mentionez ca am citit pana la cap 17 din volumul 2 si vol1 tot

1 răspuns:
| vladionut94 a răspuns:

Pentru ca marin preda nu a mai avut inspiratie cand a scris vol II si cred ca a avut un lapsus si nu a mai stiut ce sa scrie sau poate nu a mai vrut sa poate la deranzat ceva din primul vol II