| Nastia a întrebat:

De ce religie este ellen c white? sau ce stiti despre ea si cartile sale?

Răspuns Câştigător
| CrisDdf a răspuns:

Era adventista.Am citit si eu cateva dintre cartile sale si m-au inspirat, desi eu sunt crestina ortodoxa.

2 răspunsuri:
| boogbv a răspuns:

Ellen Gould White (născută Harmon) (26 Noiembrie 1827 – 16 Iulie 1915) a fost o pioneră creștină americană și a fost implicată în fondarea Mișcării Adventiste de Ziua a Șaptea, mișcare ce a format Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea.

| Nastia explică:

Si eu tot ortodoxa sunt dar, am niste carti de-ale ei si as vrea sa le citesc.par promitatoare.multumesc pentru informatii, eu nu am gasit prea multe pe net.