| navarre a întrebat:

Secta adventistă o prezintă pe o femeie cu numele Ellen White
ca având darul profeţiei,
chiar numind-o „spiritul profetic", care pregăteşte biserica rămăşiţei pentru venirea Domnului. Ei spun că „mărturia lui Isus" (Apoc. 12:17b) şi „duhul proorociei" (Apoc. 19:10) sunt împlinite de Ellen White, PERSONAL!

Secta adventistă atribuie scrierilor lui Ellen White inspiraţie divină şi o continuă autoritate.
De fapt stiti cine a fost aceasta femeie Ellen White?

3 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Doar ca nu se stie de la cine a primit "darul profetiei"!
Nu cumva de la Satana care vrea sa se justifice prin vorbe pentru ca nu are Creatie?
2 A fost o femeie cu tulburari psihice, adica ceea ce in ziua de azi se trateaza in ospicii special amenajate!

Răspuns utilizator avertizat
| Dorugar a răspuns (pentru navarre):

Nu cumva sa crezi ca lumea normala este atat de proasta ca sa se inroleze la fanaticii astia! La adventisti se duc doar borfasi, curvele si criminalii care spera ca vor fi iertati daca cred ca Dracu este Dumnezeul!
In rest comunitatile lor sunt compuse din copii acestor nemernici, fiinte nevinovate dar prostite in ultimul hal astfel incat aproape ca sunt dezumanizati! Evident ca acolo sarlatania crestina continua, adica cei d estepti traiesc pe spatele prostilor, ca doar asta inseamna crestinismul!