| anonim_4396 a întrebat:

De ce se da ciorna înapoi la examen?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ciorna este pentru calculele si notitele partiale, ajutatoare.
Daca pe foile de ciorna se gasesc notite facute anterior examenului, atunci exista suspiciune de copiere si se verifica intreaga lucrare ca atare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este tot un document legat de persoana ta și de examenul respectiv. Poate că ai pe urmă o contestare. Ea nu se ia în calcul pentru evaluarea la examen, dar poate constitui o probă ulterioară.

| LPCTSTR a răspuns:

Ce iti da scoala, in scoala ramane.
Maculatura va fi ulterior reciclata.

| Dalmore a răspuns:

Ca să nu ieși cu ea și să-i trimiți colegului care încă e în sală rezultatele pe telefon.

| SporeBox a răspuns:

Poti de exemplu sa iesi de la examen cu ciorna, sa o ascuzi in baie si sa vina alt elev care inca da examenul si sa citeasca ce e scris pe ea. Sunt multe variante. Oricum nu cred ca ai avea nevoie de ciorna acasa.

| andreea567890123 a răspuns:

Păi stiam ca se da inapoi ca de ex 2 copii decid sa copieze prin casca. Primul termina iese, sa zicem, în o ora, se duce la baie cu ciornă si prin casca ii dictează celuilalt care a rămas în clasa sa dea examenul.

Noua asa ne a zis profa la clasa.

| Cismi a răspuns:

In caz de exista suspiciunea ca s-a copiat se verifica si ciornele