| AnonimForLolz a întrebat:

Cu ce ajuta ciorna la simulare/examen? Daca scrii pe ea, trebuie sa o dai sau sa o pastrezi?
Si, in plus, la simulare/examen pe interiorul foii (nu ciorna) mai trebuie sa scrii "Lucrare scrisa la X"?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Mie mi-a cerut ciorna.
E buna ca-ti faci o schema pentru subiect, dar nu se ia in considerare la corectare deci tot trebuie pus pentru nota, pui pe foaia aia cu numele.

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Ciornele intotdeuna se returneaza pentru a nu parasi sala de examen cu nicio informatie despre testul dat.
Ciornele sunt folosite pentru a face exercitii, analize gramaticale, insemnari etc

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Ciorna e buna sa faci un calcul pe ea, sa incerci un exercitiu si sa scrii pe "curat" doar ce e corect. Mereu mi-au luat ciorna. Set presupune ca poti da cirna la un prof ce corecteaza si sa iei nota mare. La examen pe int foii nu mai trebuie scris titlul

| lary589922 a răspuns:

Ciorna mie nu mi-a cerut-o niciodata, la cate examene am dat... si nu, pe foaie nu trebuie sa scrii ca e lucrare scrisa laughing) scrie direct subiectul 1 si incepi rezolvarile