| xAllexutsa a întrebat:

De ce se imbolnaveste omul? (stiu ca e o intrebare banala, dar lipsa d ocupatie laughing), si sa nu imi ziceti "DE BOALA"happy :*

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Sistemul imunitar slabit din cauza oboselii.

| ZoeyMe a răspuns:

Din cauza unei proaste alimentatii, a lipsei de aer curat, de exercitiu...etc.

| DCSHOE a răspuns:

De tot straight face

| adi4fotbal a răspuns:

Deoarece traim intr-o natura care se bazaeaza pe chestia asta. Ne nastem, murim si tot asa.

| Twilight a răspuns:

Ori se imbolnaveste din cauza problemelor ori are in gene anumite boli, in general e normal sa te imbolnavesti mai ales spre batranete din cauza varstei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca organismul tau e slabit, si nu are cum sa te protejeze de toate celea care le aduni de pe drumuri ( boala, mai pe scurt) happy