| anonim_4396 a întrebat:

De ce se tot schimb duratele acestor vacante? Adica o data vacanta de vara e pe 13 iunie si se termina pe 13 septembrie si o data pe 3 iunie si se termina pe 3 septembrie?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te deranjeaza pana la urma ca se schimba datele, daca tot 3 luni de vacanta ai?
Fii multumit ca nu ai 1 luna jumate, cum au copii din Australia!

| Dani778 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa zic ca se scurtesc si d astea, vreau sa zic de ce se schimb, pentru ca observ ca tot se intampla asta si sunt nedumerit Ionesca...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dani778):

Asa hotaraste Ministerul Invatamantului, nu profesorii.

Dar nu inteleg, de ce va deranjeaza pe voi, elevii?
Ca aveti 3 luni de vacanta in fiecare an, indiferent de cand incepe si cand se termina scoala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare ministru care trece pe la guvern vine cu altw idei

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Vor sa bage vacanta dupa modelul european mai exact Germania si tarile mai dezvoltate, zicea la stiri ca vor sa reduca din numarul absentelor

| Dani778 a răspuns:

Vreau sa zic ca o data se schimb la o data la cealalta, nu ca se scurtez sau se indelung