| Amalia1990 a întrebat:

De ce tinerii aleg sa urmeze facultatea de geografie? Adica am vazut ca e o facultate cautata, 8 candidati/loc.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pai, cum sa pleci din tara, daca nu stii harta? big grin

| whatevernvm a răspuns:

Nu te poți c*** în gusturile omului

| Sn4k3 a răspuns:

Le place/spirit de turma.

| PumpkinDoll a răspuns:

Ca sa stie unde se afla Germania si Spania in caz de cevarolling on the floor

| Victoria18 a răspuns:

Nu stiu unde vezi tu concurenta cu doar 8 candidati pe un loc. Eu nu vad a fi cautata

| Victoria18 a răspuns:

O aleg pentru ca se intra mai usor fata de celelalte si e destul de usoara fata de altele plus ca concurenta este mult mai mica fata de alte facultati.

| Edisor27 a răspuns:

Poate sunt pasionati de geografie, le place foarte mult.

| Uxellodunon a răspuns:

Geografia e o materie frumoasabcu multe domenii interesante care depind de ea (paleontologie, geologie, arheologie, meteorologie, geopolitica etc)
Multi sunt atrasi de domenile astea si se axeaza pe facultatea de geografie, in ciuda faptului ca cerinta pe piata muncii este mica si majoritatea ajung sa lucreze in turism ca ghizi sau la hoteluri, sau organizatori de tabere.

| Ryaaan a răspuns:

Fiindca Geografia e chipurile usoara si frumoasa.