| anonim_4396 a întrebat:

De la profilul științe sociale ce pot urma mai departe in afara de Academia de poliție "AIC" sau UNIVERSITATEA NATIONALA DE APARARE CAROL I? (Prefer un domeniu militar, știu ca de la orice profil ma pot duce unde vreau, dar de exemplu de la filologie/sociale mi-e greu să mă duc la medicină.)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma si Academia de Informatii "Mihai Viteazul".

| LaMiștoq a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ok, mulțumesc pentru sfat!

| LaMiștoq a răspuns:

Pe mine mă interesează facultățile/academiile care se bazează(materiile la care dau admiterea) pe istorie, romană si engleză.

| jaycezed a răspuns:

Cand te duci la faculate nu o sa ii pese nimanui ce liceu si ce profil ai facut. Poti sa inveti singur orice vrei, singura diferenta intre profile e ce inveti. Spre exemplu eu am fost la stiinte ale naturii iar acum sunt la facultate pe profil uman. Din moment ce tu esti la profil uman e mai greu sa te duci la real dar e posibil. Profilul din liceu e egal cu foarte putin din ce vei face mai departe, uneori chiar si degeaba.

| LaMiștoq a răspuns (pentru jaycezed):

Știu că nu îi pasa nimănui la ce profil am fost, dar cum am și zis, de la științe sociale îmi este greu sa mă duc la medicină fără meditații(minim de 2 ori pe săptămână).