| anonim_4396 a întrebat:

De obicei se acorda reduceri de taxa(la facultate sau postliceale) pentru persoanele care au un parinte decedat?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

In general da sau sunt scutiti de taxa.Suna la facultatea la care vrei sa dai si intreaba acolo pentru mai multa siguranta.

| PaulCCraciun a răspuns:

Nu stiu daca sunt reduceri de taxa, dar mai mult ca sigur sunt burse pentru asa ceva, nu mai stiu exact ce suma de bani se da, dar din cate imi amintesc de la un coleg, undeva pe la 250-300 ron.