| Ionela_Iulia_1994 a întrebat:

De unde a-si putea sa gasesc dictionar explicativ in limba engleza si francezahappy Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru franceza, cele mai bune sunt Larousse si, mai ales (Petit) Robert. Sunt si cumplit de scumpe si nu se gasesc pe toate drumurile.
Pentru engleza, iarasi unul mare, bun, scump si aproape imposibil de procurat: Oxford Dictionnary.

| Ionela_Iulia_1994 explică (pentru ardnaxur1961):

Banuiesc ca biblioteca Universitatii, le va avea, nu-i asa?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu siguranta! In zona cu carti de referinta. Le avea BCU Iasi acum 26 de ani, cand am facut eu facultatea; de ce nu le-ar avea acum?

| Jipa95 a răspuns:

La librarie! happy