| daydreamer a întrebat:

De unde pot sa descarc aceste carti? Ratiune si simtire, Parcul Mansfield, Emma, Necunoscuta de la Wildfell Hall. Astept si alte recomandari pe langa acestea (orice gen de carte, dar care se poate gasi online-sunt...infometata dupa citit, insa a cumpara toate cartile pe care le vreau ar insemna o foaaaarte mare gaura in bugetbig grin)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A Jane Austen fan? Me too, I love her.
Poti incerca pe scribd.com sau la o biblioteca locala. Caut si eu Ratiune si Simtire, desi nu stiu daca o sa mi se para mai buna ca Mandrie si Prejudecata ( cartea mea preferata ) Emma este geniala. Necunoscuta de la Wildfell Hall nu am citit, dar o voi face.
Iti recomand ( daca inca nu le-ai citit ) cele doua volume ale romanului " Pe aripile vantului " si romanul " La Rascruce de Vanturi ". Sunt geniale.

PS: Adevarul au publicat in seria " 100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca " cateva romane de epoca, inclusiv Bel Ami si Pe aripile vantului. Consa doar 10 lei si inca le mai gasesti.
Spor la citit!