| Alex96CM a întrebat:

De unde pot sa descarc variantele de BAC 2014 la romana, matematica si biologie? la romana am nevoie de cele pentru profil real.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Au fost 100 de variante PROPUSE doar în 2008 şi 2009!

Cele 100 de variante din 2009 le găseşti la linkul : arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/D_matematica_MT1.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/F_biologie_vegetala_si_animala.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/A_limba_si_literatura_romana.zip

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU sunt "variante" de BAC în 2014!

Există doar un SINGUR Model ( propus ) + subiectele date :)

Le găseşti la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/

Toate cele bune.

| Alex96CM explică (pentru bursuc001):

Ma refer la cele 100 de variante. Diriga ne-a descarcat la info si le am pe laptop. am si cateva la mate dar la romana am inteles ca noi vom primi alt fel de sibiecte, ceva mai usoare, decat cei de pe profil uman, de astea am eu nevoie, pentru profilul meu

| bursuc001 a răspuns (pentru Alex96CM):

Au fost 100 de variante PROPUSE doar în 2008 şi 2009!

Cele 100 de variante din 2009 le găseşti la linkul : arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/D_matematica_MT1.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/F_biologie_vegetala_si_animala.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/A_limba_si_literatura_romana.zip

O seară frumoasă.