| Xbam a întrebat:

De unde se alege varianta de examen pe care o vom avea de facut pe 27 iunie la mate, si pe cea la romana de pe 25?

Răspuns Câştigător
| LeiAdrian a răspuns:

Ministerul Educatiei propune 10 variante de examen : varianta 1, 2, ..., 10. In ziua examenului se trage la sorti varianta din care se va da examenul si apoi se trimite la toate scolile unde se da examenul. Deci pe 25 iunie si pe 27 iunie din 10 variante de examen propuse, una din ele va fi trasa la sorti si apoi trimisa la fiecare scoala la care se da examen.

4 răspunsuri:
| LeiAdrian a răspuns:

Nu se pot afla variantele pentru ca sunt pastrate in foarte mare secret de catre minister astfel incat nimeni sa nu afle dinainte ce subiecte ar putea fi.

| Xbam explică:

Si cele 10 variante nu se pot afla?

| Xbam explică:

AA,da am vazut ca inainte cu cateva zile inainte ex.de anul trecut s-a postat pe edu un model cum va fi, cred ca asa va fi si anul asta, oricum sper sa nu ne dea nici mai greu si nici mai usor, ca anul trecut dificultatea sa fie la fel ca anul trecut.

| nobodybutme a răspuns:

Din pacate nu cred ca exista variante oficiale, cel putin pentru bac, insa si pentru testele nationale ma indoiesc ca ar exista variante oficiale