| MØMÿ a întrebat:

Deci am dorii sa ne mutam la vara in Franta si as vrea sa ma transfer la scoala acolo happy
Nu stiti cam cum va fi? Sunt pe clasa a 7-a, acolo oare pe ce clasa voi intra?
DAU FUNDAA; x

Răspuns Câştigător
| giuliutapisicutza a răspuns:

Da,trebuie sa dai un test, nu conteaza ce tara e in afara de Romania...se da un test sa vada cat de destept esti...si daca treci testul mergi clasa urmatoare, iar daca nu-l treci faci clasa in care ar trebui sa fii

2 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Trebuie sa treci un test unde ti se va aprecia nivelul cunostintelor.

| SoRyNeScku a răspuns:

Un prieten de-al meu era pe clasa a 5-a si cand s-a mutat acolo a dat un fel de examen si a trecut direct pe clasa a 6-a, adica nu a mai facut clasa a 5-a, asta se intamplase acum 4 ani.