| DragoshTPU a întrebat:

Deci, am inceput sa iau note cam mici de cand am inceput scoala nu inteleg dc. in clasa a 5-a si a 6-a luam note mari, vr sa mentionez ca joc niste jocuri care ma face sa pierd timpul pentru scoala. ce trebuie sa fac. cine imi zice ii dau funda happy

Răspuns Câştigător
| LaDyChoC0LaT a răspuns:

Părerea mea e că ar trebui să îţi faci un program pe care să-l respecţi, gen : când vin de la şcoală mănânc, stau 1 oră maxim 2 la pc şi după mă bag la scris/învăţat. Aşa ar merge cel mai bine, fiindcă aşa am început şi eu să fac. Acum primesc fundiţa? puppy dog eyes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă menționezi jocurile, înseamnă că știi de ce iei note slabe...
Te rog să citești și să aplici acest ghid despre cum să înveți mai bine, te va ajuta foarte mult. Dacă îl aplici, bineînțeles! http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/